Skip to content

25 Quailrun RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1959

Last Sale Price
$46,660
Last Sale Date
Aug 31, 1984

Property Information

Block873
Lot14
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM081

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,056
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
24%
Improvement Value:$108,600
76%
Total Assessment$142,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,127+7.0%
2024$3,857+13.6%
2023$3,396+4.2%
2022$3,259+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$46,660
DeedBook 2893, Page 348

Property Built

Built

Year Built: 1959