Skip to content

615 Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2024

Property Information

Block894
Lot32
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM083

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage894
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,700
31%
Improvement Value:$79,900
69%
Total Assessment$116,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,574+6.6%
2024$3,353+12.7%
2023$2,977+3.9%
2022$2,865+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,000

To:

Sq Ft894DeedBook 13662, Page 4090

Property Built

Built

Year Built: 1960