Skip to content

2 N Black Horse PikeBellmawr, NJ 08031

Last Sale Date
Sep 22, 2057

Property Information

Block139
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.64

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$280,800
40%
Improvement Value:$419,200
60%
Total Assessment$700,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,474+0.2%
2024$26,432+56.6%
2023$16,883+1.4%
2022$16,645+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$400,000

From:

To:

DeedBook 11139, Page 495Recorded5/25/2019