Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
18 N Black Horse PikeBellmawr, NJ 08031
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 2, 2017
Property Information
Block87
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$300,000
57%
Improvement Value:$230,000
43%
Total Assessment$530,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $20,045 | +0.2% |
| 2024 | $20,013 | -3.2% |
| 2023 | $20,665 | +1.4% |
| 2022 | $20,373 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.