Skip to content

31 Walnut AveBellmawr, NJ 08031

Commercial

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jan 5, 2024

Property Information

Block142
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
15%
Improvement Value:$339,100
85%
Total Assessment$397,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$340,000

To:

DeedBook 12513, Page 391