Skip to content

110 Rose AveBellmawr, NJ 08031

Built 1940

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 27, 2020

Property Information

Block168
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,024
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
36%
Improvement Value:$83,500
64%
Total Assessment$130,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,936+0.2%
2024$4,928-3.2%
2023$5,088+1.4%
2022$5,016+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940