Skip to content

776 Creek RdBellmawr, NJ 08031

Last Sale Date
Aug 21, 2064

Property Information

Block48
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$301,600
56%
Improvement Value:$239,000
44%
Total Assessment$540,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,445+11.8%
2024$18,280-3.2%
2023$18,875+1.4%
2022$18,609-0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

DeedBook 12402, Page 1891