Skip to content

104 Park DrBellmawr, NJ 08031

Built 1944

Last Sale Price
$44,500
Last Sale Date
Feb 10, 1981

Property Information

Block8
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,284
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,400
29%
Improvement Value:$118,200
71%
Total Assessment$167,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,089+0.2%
2024$6,079-3.3%
2023$6,285+1.5%
2022$6,193+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$44,500

To:

Sq Ft1,284DeedBook 3761, Page 317

Property Built

Built

Year Built: 1944