Skip to content

29 Harker AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 1999

Property Information

Block1003
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,465
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
36%
Improvement Value:$108,400
64%
Total Assessment$168,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,494+1.0%
2024$5,442+2.2%
2023$5,324+0.6%
2022$5,290-0.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925