Skip to content

126 Route 73Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Apr 25, 2016

Property Information

Block1100
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,364+0.9%
2024$1,352+2.1%
2023$1,324+0.6%
2022$1,316-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$295,000

To:

DeedBook 10428, Page 645