Skip to content

148 Route 73Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Apr 25, 2016

Property Information

Block1100
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage2.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,775+0.9%
2024$4,732+2.1%
2023$4,634+0.6%
2022$4,606-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$295,000

To:

DeedBook 10428, Page 645