Skip to content

107 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Church/Charitable

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Apr 29, 1994

Property Information

Block1108
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class10
DescriptionSTORE
Dwellings1
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$231,800
45%
Improvement Value:$284,100
55%
Total Assessment$515,900

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$6,905-10.8%
1995$7,741-4.7%
1994$8,126
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

DeedBook 4692, Page 650