Skip to content

123 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Jun 21, 2021

Property Information

Block1109
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class10
DescriptionSTORE
Dwellings1
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$301,200
52%
Improvement Value:$281,100
48%
Total Assessment$582,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,862+0.9%
2024$19,682+2.1%
2023$19,274+0.6%
2022$19,158-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$600,000

To:

DeedBook 11807, Page 706

Property Sale

SaleMulti
$550,000
DeedBook 8937, Page 290

Property Sale

SaleMulti
$295,000
DeedBook 4177, Page 765

Property Built

Built

Year Built: 1986