Skip to content

8 Thackara AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2025

Property Information

Block1300
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage889
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,500
48%
Improvement Value:$71,500
52%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,457+1.0%
2024$4,414+2.2%
2023$4,318+0.6%
2022$4,290-0.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 9406, Page 330

Property Built

Built

Year Built: 1925