Skip to content

50 White Horse Pike SouthBerlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
May 29, 2024

Property Information

Block1300
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage1.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$316,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$316,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,779+0.9%
2024$10,681+2.1%
2023$10,460+0.6%
2022$10,396-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

DeedBook 12598, Page 598