Skip to content

255 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Built 1910

Last Sale Price
$69,900
Last Sale Date
Nov 17, 1986

Property Information

Block1405
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage878
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,000
63%
Improvement Value:$64,600
37%
Total Assessment$174,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,706+1.0%
2024$5,651+2.2%
2023$5,529+0.6%
2022$5,494-0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$69,900

To:

Sq Ft878DeedBook 4188, Page 296

Property Built

Built

Year Built: 1910