Skip to content

110 Marshall AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Apr 10, 2018

Property Information

Block1500
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,148
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,400
28%
Improvement Value:$165,600
72%
Total Assessment$230,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,845+0.9%
2024$7,774+2.1%
2023$7,613+0.6%
2022$7,567-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

To:

Sq Ft2,148DeedBook 10872, Page 164

Property Sale

Sale
$106,000
DeedBook 423, Page 378

Property Built

Built

Year Built: 1970