Skip to content

360 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Apr 25, 2007

Property Information

Block1803
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class10
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$183,800
33%
Improvement Value:$366,200
67%
Total Assessment$550,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,761+0.9%
2024$18,590+2.1%
2023$18,205+0.6%
2022$18,095-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$675,000

To:

DeedBook 8548, Page 1682

Property Sale

Sale
$530,000
DeedBook 7728, Page 1876

Property Built

Built

Year Built: 1980