Skip to content

378 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Built 1930
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2013

Property Information

Block1804
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage2,100
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,800
53%
Improvement Value:$97,100
47%
Total Assessment$207,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,091+0.9%
2024$7,027+2.1%
2023$6,881+0.6%
2022$6,840-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$263,000
DeedBook 9103, Page 1490

Property Sale

Sale
$86,000
DeedBook 4207, Page 650

Property Built

Built

Year Built: 1930