Skip to content

66 Leroy AvenueBerlin, NJ 08009

Built 2023

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2025

Property Information

Block2004
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,656
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,900
16%
Improvement Value:$412,300
84%
Total Assessment$491,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,755+528.3%
2024$2,667+2.1%
2023$2,612+0.6%
2022$2,596-0.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$137,000

To:

Sq Ft3,656DeedBook 12311, Page 248

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 11616, Page 1387Recorded2/9/2021

Property Sale

Sale
$33,000
DeedBook 4167, Page 724