Skip to content

18 Joans LaneBerlin, NJ 08009

Built 1964

Last Sale Price
$156,500
Last Sale Date
Apr 15, 2011

Property Information

Block2105
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,224
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,000
41%
Improvement Value:$91,800
59%
Total Assessment$155,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,314+0.9%
2024$5,266+2.1%
2023$5,157+0.6%
2022$5,126-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$156,500

To:

Sq Ft1,224DeedBook 9405, Page 1133

Property Built

Built

Year Built: 1964