Skip to content

33 Joans LaneBerlin, NJ 08009

Built 1960

Last Sale Date
Aug 18, 2068

Property Information

Block2107
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,224
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,700
35%
Improvement Value:$115,100
65%
Total Assessment$177,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,815+1.0%
2024$5,760+2.2%
2023$5,635+0.6%
2022$5,600-0.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960