Skip to content

24 Aristone DriveBerlin, NJ 08009

Built 1960

Last Sale Price
$279,000
Last Sale Date
Jun 23, 2005

Property Information

Block2202
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,431
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,800
30%
Improvement Value:$197,100
70%
Total Assessment$279,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,547+0.9%
2024$9,461+2.1%
2023$9,265+0.6%
2022$9,209-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$279,000

To:

Sq Ft2,431DeedBook 7876, Page 554

Property Sale

Sale
$112,500
DeedBook 3984, Page 518

Property Built

Built

Year Built: 1960