Skip to content

25 Aristone DriveBerlin, NJ 08009

Built 1971

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
Jan 2, 1992

Property Information

Block2204
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,044
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,400
32%
Improvement Value:$165,800
68%
Total Assessment$244,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,330+0.9%
2024$8,254+2.1%
2023$8,083+0.6%
2022$8,034-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$132,000

To:

Sq Ft2,044DeedBook 4540, Page 647

Property Built

Built

Year Built: 1971