Skip to content

27 Brandywine DriveBerlin, NJ 08009

Built 1972

Last Sale Price
$437,000
Last Sale Date
Sep 30, 2021

Property Information

Block2209
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,224
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,300
24%
Improvement Value:$264,000
76%
Total Assessment$347,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,846+0.9%
2024$11,739+2.1%
2023$11,496+0.6%
2022$11,426-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$437,000

To:

Sq Ft3,224DeedBook 11981, Page 1841

Property Built

Built

Year Built: 1972