Skip to content

10 Mason DriveBerlin, NJ 08009

Built 2001

Last Sale Price
$168,364
Last Sale Date
Mar 25, 2002

Property Information

Block2304
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-AR
Sq Footage1,851
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,000
30%
Improvement Value:$143,900
70%
Total Assessment$204,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,989+0.9%
2024$6,926+2.1%
2023$6,782+0.6%
2022$6,741-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$168,364

To:

Sq Ft1,851DeedBook 5222, Page 485

Property Built

Built

Year Built: 2001