Skip to content

105 Kennedy LaneBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 24, 2020

Property Information

Block2401
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,633
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,500
22%
Improvement Value:$144,900
78%
Total Assessment$186,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,358+0.9%
2024$6,300+2.1%
2023$6,170+0.6%
2022$6,133-0.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$190,500

From:

To:

Sq Ft1,633DeedBook 10607, Page 1954Recorded4/6/2017

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 5012, Page 247

Property Sale

Sale
$106,483
DeedBook 4909, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1996