Skip to content

123 Lincoln LaneBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 26, 2018

Property Information

Block2402
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,641
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$156,800
79%
Total Assessment$198,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,781+0.9%
2024$6,719+2.1%
2023$6,580+0.6%
2022$6,541-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$252,000
DeedBook 7803, Page 1160

Property Sale

Sale
$121,945
DeedBook 4864, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1996