Skip to content

17 Zion DriveBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$333,364
Last Sale Date
Sep 27, 2005

Property Information

Block2504
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,036
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,500
17%
Improvement Value:$226,800
83%
Total Assessment$273,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,322+0.9%
2024$9,238+2.1%
2023$9,046+0.6%
2022$8,992-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$333,364

To:

Sq Ft2,036DeedBook 7991, Page 267