Skip to content

51 Bryce RoadBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 2012

Property Information

Block2507
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
DescriptionAPPALACHIAN
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,904
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,900
17%
Improvement Value:$215,200
83%
Total Assessment$260,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,872+0.9%
2024$8,791+2.1%
2023$8,609+0.6%
2022$8,557-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 9303, Page 1639

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$835,000
DeedBook 8686, Page 1802