Skip to content

32 Bryce RoadBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 2012

Property Information

Block2504
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
DescriptionAPPALACHIAN
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,036
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,900
17%
Improvement Value:$229,800
83%
Total Assessment$276,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,438+0.9%
2024$9,352+2.1%
2023$9,159+0.6%
2022$9,103-0.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$252,896
DeedBook 7625, Page 1648