Skip to content

160 White Horse Pike WestBerlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Apr 9, 2015

Property Information

Block603
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,600
35%
Improvement Value:$220,000
65%
Total Assessment$337,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,516+0.9%
2024$11,411+2.1%
2023$11,175+0.6%
2022$11,107-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

To:

DeedBook 10189, Page 1173