Skip to content

3 Laurel Woods DriveBerlin, NJ 08009

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2024

Property Information

Block800
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,940
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,100
31%
Improvement Value:$175,900
69%
Total Assessment$255,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,698+0.9%
2024$8,619+2.1%
2023$8,441+0.6%
2022$8,390-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$267,000
DeedBook 8385, Page 1178

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 4192, Page 467

Property Built

Built

Year Built: 1980