Skip to content

6 Fieldstone AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 2025

Property Information

Block905
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,352
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,500
29%
Improvement Value:$175,700
71%
Total Assessment$248,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,466+0.9%
2024$8,389+2.1%
2023$8,215+0.6%
2022$8,166-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976