Skip to content

419 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1996

Last Sale Price
$101,500
Last Sale Date
Jul 16, 1999

Property Information

Block158
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,100
39%
Improvement Value:$261,200
61%
Total Assessment$426,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,015+1.5%
2024$8,882+4.1%
2023$8,531+2.4%
2022$8,334+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$101,500

To:

Sq Ft1,254DeedBook 5043, Page 682

Property Built

Built

Year Built: 1996