Skip to content

433 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1916

Last Sale Price
$292,500
Last Sale Date
Oct 16, 2009

Property Information

Block158
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,814
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,100
36%
Improvement Value:$288,700
64%
Total Assessment$453,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,929+1.5%
2024$8,798+4.1%
2023$8,451+2.4%
2022$8,255+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$292,500

To:

Sq Ft1,814DeedBook 9124, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 1916