Skip to content

424 Collings AveCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Jul 31, 2024

Property Information

Block183
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,420,000
12%
Improvement Value:$18,547,000
88%
Total Assessment$20,967,000

Sale
$0