Skip to content

232 Woodlawn TerCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2012

Property Information

Block27
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$179,000
41%
Improvement Value:$257,600
59%
Total Assessment$436,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,414+1.5%
2024$9,276+4.1%
2023$8,910+2.4%
2022$8,703+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925