Skip to content

322 Lees AveCollingswood, NJ 08108

Built 1924

Last Sale Price
$65,850
Last Sale Date
Jun 24, 1986

Property Information

Block77
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page07

Building Details

Building Class27
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,564
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$191,500
53%
Improvement Value:$169,900
47%
Total Assessment$361,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,690+1.5%
2024$7,574+4.3%
2023$7,265+2.5%
2022$7,091+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$65,850

To:

Sq Ft1,564DeedBook 4142, Page 890

Property Built

Built

Year Built: 1924