Skip to content

327 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Apr 4, 2022

Property Information

Block7
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page02

Building Details

Building Class---
Description2SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,300
23%
Improvement Value:$193,700
77%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,353+1.6%
2024$9,201+3.9%
2023$8,853+2.3%
2022$8,658+2.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$235,000

To:

DeedBook 12079, Page 268

Property Sale

Sale
$184,000
DeedBook 7788, Page 1737

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 7310, Page 1667