Skip to content

Lakeview DrCollingswood, NJ 08108

Vacant Land

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
Apr 15, 1986

Property Information

Block90
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page08

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,466+1.5%
2024$1,445+4.1%
2023$1,388+2.4%
2022$1,356+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$89,900

To:

DeedBook 4123, Page 811