Skip to content

10 Parkview DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2000

Last Sale Price
$155,387
Last Sale Date
Jun 29, 2000

Property Information

Block17904
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page179

Building Details

Building Class17
DescriptionREGENCY
Dwellings1
ZoningR 3
Sq Footage2,142
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,200
21%
Improvement Value:$175,400
79%
Total Assessment$222,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,505+2.8%
2024$9,242+2.9%
2023$8,982+0.1%
2022$8,975+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$155,387

To:

Sq Ft2,142DeedBook 5098, Page 180

Property Built

Built

Year Built: 2000