Skip to content

10 Kenwyck CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$38,000
Last Sale Date
Feb 27, 1985

Property Information

Block18101
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,464
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,400
32%
Improvement Value:$132,800
68%
Total Assessment$196,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,378+2.8%
2024$8,146+2.9%
2023$7,917+0.1%
2022$7,911+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$38,000

To:

Sq Ft1,464DeedBook 4027, Page 741

Property Built

Built

Year Built: 1977