Skip to content

9 Kenwyck CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$63,800
Last Sale Date
Jul 7, 1986

Property Information

Block18101
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,400
36%
Improvement Value:$107,400
64%
Total Assessment$167,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,165+2.8%
2024$6,967+2.9%
2023$6,771+0.1%
2022$6,766+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$63,800

To:

Sq Ft1,200DeedBook 4144, Page 653

Property Built

Built

Year Built: 1977