Skip to content

1 Kenwyck CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Oct 8, 2020

Property Information

Block18101
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,100
37%
Improvement Value:$95,400
63%
Total Assessment$150,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,426+2.8%
2024$6,249+2.9%
2023$6,073+0.1%
2022$6,068+2.1%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft1,200DeedBook 11534, Page 1082

Property Sale

Sale
$189,000
DeedBook 7845, Page 1830

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 5173, Page 185

Property Sale

Sale
$95,500
DeedBook 4888, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1977