Skip to content

12 Pershing Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$142,400
Last Sale Date
Sep 19, 2006

Property Information

Block10105
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,006
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
34%
Improvement Value:$81,600
66%
Total Assessment$123,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,823+2.7%
2024$4,696+4.4%
2023$4,499+0.9%
2022$4,459+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$142,400

To:

Sq Ft1,006DeedBook 8408, Page 464

Property Sale

Sale
$33,900
DeedBook 3533, Page 252

Property Sale

Sale
$31,500

Property Built

Built

Year Built: 1971