Skip to content

43 Pershing Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Nov 13, 2006

Property Information

Block10203
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,006
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
34%
Improvement Value:$81,500
66%
Total Assessment$123,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,819+2.7%
2024$4,692+4.4%
2023$4,495+0.9%
2022$4,456+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft1,006DeedBook 8395, Page 615

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 5184, Page 684

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 4254, Page 313

Property Built

Built

Year Built: 1971