Skip to content

30 Patricia LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Nov 6, 2025

Property Information

Block10401
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$113,500
73%
Total Assessment$155,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,818+2.8%
2024$5,657+4.6%
2023$5,410+0.9%
2022$5,360+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 12970, Page 1042

Property Sale

Sale
$32,915

To:

DeedBook 3250, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1971