Skip to content

9 Parkhill Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Apr 6, 2023

Property Information

Block10406
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
20%
Improvement Value:$163,900
80%
Total Assessment$205,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,034+29.0%
2024$6,227+4.4%
2023$5,966+0.9%
2022$5,914+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft1,886DeedBook 12356, Page 1860

Property Sale

Sale
$195,000
Sq Ft1,886DeedBook 12237, Page 1076Recorded11/28/2022

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 3998, Page 791

Property Built

Built

Year Built: 1971