Skip to content

24 Parkhill Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971
Other Exempt

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Aug 6, 1997

Property Information

Block10405
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,548
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$112,600
73%
Total Assessment$154,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$5,328+0.6%
2021$5,294+1.5%
2020$5,218+1.9%
2019$5,121+1.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$87,000

To:

Sq Ft1,548DeedBook 4900, Page 684

Property Sale

Sale
$33,900
DeedBook 4373, Page 252

Property Built

Built

Year Built: 1971